Skip to main content

NOVÝ KATALÓG RODINNÝCH DOMOV   stiahnite TU !

Denné svetlo v interiéri

Dobru náladu a zdravší život zabezpečí denné svetlo

Prístup k prirodzenému dennému svetlu býva najmä v zimných mesiacov značne obmedzený. Odborníci potvrdzujú, že aj preto mávame častejšie horšiu náladu a sme unavení. Denné svetlo stabilizuje tzv. hormón šťastia, takže zlepšuje náladu. Náš THREE systém® ma jedinečnú výhodu oproti murovaným stavbám. 

Denné svetlo lieči

Je všeobecne známe, že nálada a svetlo spolu súvisia. Podľa výskumov trpí približne 5% svetovej populácie nejakou formou sezónnej poruchy nálady, resp. depresie. Priame slnečné svetlo podporuje produkciu vitamínov v tele, vďaka čomu sa cítime sviežejší, bdelejší a celkovo dokážeme byť efektívnejší, aktívnejší a sústredenejší. Preto by sme pozornosť mali upriamiť na to, ako dostať jeho väčší prísun do našich domovov, kancelárií či škôl.

Použitie THREE systému® pre obvodovú konštrukciu rodinných domov od spoločnosti MEISSEN s.r.o. dramaticky znižuje hrúbku stien, teda i hĺbku ostenia. Prirodzene napomáha väčším svetelným ziskom aj pri použití okien štandardných rozmerov. Čím menej prekážok stojí svetlu v ceste, tým viac ho prenikne do interiéru. Presvedčte sa o presvetlenosti našich stavieb a zvoľte si zdravšie bývanie !